تبلیغات
کـــــــــــل کـــــــــــل GIRL & BOY - پول استقلال بیت‌المال نیست؟
کـــــــــــل کـــــــــــل GIRL & BOY
این وبلاگ جهت تبادل اطلاعات ساخته شده است

پول استقلال بیت‌المال نیست؟انگار نه انگار كه همین دیروز، علی فتح الله‌زاده بلندگو در دست در خیابان‌های شهر می‌چرخید و فریاد الاسف از حیف و میل بیت‌المال سر می‌داد.


انگار نه انگار كه او بابت خرید‌های سرسام‌آور و هزینه‌های عجیبی كه رویانیان می‌كرد، خود را در نقش یك وكیل‌مدافع حقوق ملت ایران معرفی می‌كرد و می‌خواست مقابل جابه‌جایی‌های غول‌آسای تراول‌ها توسط مدیریت پرسپولیس را بگیرد. پس وقتی می‌شنید كه پرسپولیس برای كریم انصاری‌فرد هزینه‌ای یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی را متقبل شده، فقط فریاد می‌زد: «از كجا؟ از كجا؟ از كدام خزانه دولتی؟» 

بحث بر سر رنگ‌ها نیست، بحث را باید از جایی شروع كرد و ادامه داد كه مردی كه خود را مبلغ مبارزه با ولخرجی در فوتبال می‌دانست، حالا ركورد پرداخت‌ به یك بازیكن را شكسته است. رقم آن قدر بالا بود كه حتی خود امیر قلعه‌نویی به عنوان یكی از خوش‌خوراك‌ترین مربیان لیگ برتری در زمینه خرید ستاره‌ها ادعا می‌كرد كه باشگاه استقلال پول رضایتنامه جواد را هم ندارد. چه رسد به اصل مبلغی كه نكونام برای بازی در یك سال از استقلال مطالبه می‌كند. 

شایعاتی وجود داشت. رقم‌هایی به میان آمد و در نهایت خود نكونام ادعا كرد كه برای رضایتنامه، چیزی حدود ۷۰۰ هزار یورو به اسپانیایی‌ها پرداخت كرده است، اما همین رقم از سوی مسئولان اوساسونا یك هفته پیشتر، حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار یورو اعلام شد. آیا نكونام این پول را از جیب پرداخت كرده تا فقط به عشق رؤیاهای نوجوانی‌اش پیراهن شماره ۶ پرسپولیس را بر تن كند؟ كمی بعید و دور از ذهن به نظر می‌رسد كه بتوانیم باور كنیم رقمی نزدیك به ۲ میلیارد تومان از جیب نكونام بیرون آمده و وارد خزانه باشگاه اوساسونا شده است. اگر حتی تصور كنیم كه این یك همكاری دو‌سویه از استقلال و نكونام برای آزاد شدن او بوده، باز هم نمی‌توان قبول كرد كه استقلال كمتر از ۵/۱ میلیارد برای آزاد كردن و صدور رضایتنامه وی پرداخت كرده باشد. 

اما لبخندی كه فتح‌الله‌زاده می‌زند را می‌توان به خوبی حس كرد. او تیمش را با حضور نكونام به پرمهره‌ترین استقلال تاریخ بدل كرده و حالا چشم انتظار دو دربی و یك قهرمانی احتمالی در لیگ است، اما نمی‌توان جمله تاریخی او در مورد رقم قراردادش را باور كرد: «ما یك ریال بالاتر از سقف قرارداد به جواد ندادیم. . . » چه كسی باور می‌كند در حالی كه استقلال برای بازی كردن مجتبی جباری یك میلیارد و برای خرید جان‌واریو ۵/۱ میلیارد هزینه كرده است، چگونه برای بازیكن اصلی اوساسونا و خرید او ۳۵۰ میلیون هزینه كرده است؟ 

آنچه از باشگاه استقلال و از مدیربرنامه‌های جواد شنیده ‌می‌شود، این رقم بالغ بر ۵/۱ میلیارد تومان است. باشگاه استقلال البته متعهد شده مالیات جواد نكونام را هم بپردازد. آیا این رقم همان ۳۵۰ میلیونی است كه استقلال از آن حرف می‌زند؟ یك حساب سرانگشتی به خوبی نشان می‌دهد كه استقلال برای به خدمت گرفتن یك ساله جواد نكونام رقمی حدود ۵/۳ میلیارد تومان از جیب خرج كرده است. چگونه می‌توان این رقم را هضم كرد؟ شاید فتح‌الله‌زاده نه از بیت‌المال كه از پول توجیبی خانوادگی‌اش ۵/۳ میلیارد برای خرید نكونام هزینه كرده كه امروز هیچ كس محق به اعتراض نیست؛ اعتراض نه برای هزینه كردن در ورزش كه در اصل اعتراض به شیوه خرج شدن میلیاردها از جیب مردم و به اسم مردم!


و در آخر باید عرض کنم که چرا شما کیسه کشا فکر میکنید همه مثل خودتونن؟
و باز هم جادوگر وارد می شود
دوستت داریم جادوگر  کیسه کشا رو می پیچونی بد